چینی ایرانی, چینی خارجی

6 مدل ظرف چینی و نحوه استفاده از آنها برای چیدن میز

کدام مدل ظرف چینی را  انتخاب کنیم؟ آیا می دانید چگونه از هر نوع ظرف چینی استفاده کنید؟ سرویس های چینی بسته به تعداد عناصر موجود در آن انواع مختلفی در بازار وجود دارد که برای تعداد معینی از افراد استفاده می شود. مثلا سرویس 26 پارچه که شامل انواع ظروف می شود برای 6 نفر و یا سرویس 100 پارچه برای افراد بیشتر مثلا ۱۲ نفر مناسب است. ظروف غذاخوری جذابیت اصلی میز ناهارخوری شما است، چه برای استفاده روزمره و چه برای شام و نهارهای جشن. با ما همراه باشید تا 6 مدل ظرف چینی را به همراه کاربرد آن ها بررسی کنیم.

انواع ظروف غذاخوری و کاربرد آنها

هنگام صرف غذا در رستوران یا مهمانی، انواع بشقاب  ارائه می شود. بنابراین مهم است که انواع و عملکرد مدل ظروف غذا را بشناسید. ست ظروف چینی اغلب برای سرو غذا استفاده می شود.

1. بشقاب شام

بشقاب شام که به آن بشقاب پلو نیز می گویند، نوعی بشقاب است که برای سرو غذای اصلی استفاده می شود. اندازه متوسط ​​یک بشقاب شام 11 یا 12 اینچ است. این بشقاب پر استفاده ترین بشقاب در ست چینی است و بسته به تعداد نفرات سرویس  بین 6 تا 18 بشقاب وجود دارد. بشقاب شام یکی از ظرف هایی است که افراد دوست دارند برای ناهار و شام از آن استفاده کنند.

2. بشقاب دسر یا پیش دستی

بشقاب های دسر معمولا در ضیافت های رسمی و غیر رسمی استفاده می شود. صنعتگران معمولاً بشقاب دسر را بشقاب پیش دستی می نامند. عملکرد این بشقاب کاملاً متنوع است، می توانید از آن برای میان وعده، پیش غذا و دسر استفاده کنید. قطر این بشقاب فقط حدود 18 سانتی متر است که معمولا در مهمانی ها، عروسی ها و مجالس دیگر استفاده می شود.

3. بشقاب نان و کره

بشقاب نان و کره به نام BnB نوعی بشقاب است که برای نگهداری نان و کره استفاده می شود.

این ظرف به طور کلی یک دیسک گرد به قطر حدود 15 سانتی متر است.

4. بشقاب سوپ خوری یا خورشت خوری

نوع دیگر بشقاب سوپ خوری به شکل بشقاب شام است. تفاوت کاسه سوپ خوری با بشقاب پلو این است که معمولاً توخالی است زیرا از این نوع بشقاب برای نگهداری غذاهای آبکی مانند سوپ و خورش استفاده می شود. با این حال، بین انواع بشقاب سوپ خوری برای وعده های غذایی رسمی و غیر رسمی تفاوت وجود دارد. برای شام رسمی؛ ارتفاع بشقاب سوپ خوری معمولا کوتاه است.

5. کاسه سالاد

این کاسه اغلب برای سرو سالاد استفاده می شود. نوع اول حداکثر اندازه حدود 22 سانتی متر و نوع دوم دارای اندازه حدود 20 سانتی متر است. کاسه سالاد از بشقاب نان و کره بزرگتر است. در سرویس غذاخوری بسته به نوع پارچه، علاوه بر یک ظرف سالاد بزرگ، بشقاب های سالاد زیادی برای هر نفر وجود دارد.

6. بشقاب اشتها آور یا بشقاب پیش غذا

بشقاب پیش غذا نوعی بشقاب است که در اندازه های مختلف در بازار موجود است. اندازه این پانل ها از 17 سانتی متر شروع می شود. یک بشقاب پیش غذا تقریباً شبیه بشقاب نان و کره ، فقط کمی بزرگتر است. این بشقاب همانطور که از نامش پیداست مخصوص کسانی است که گرسنه نیستند و به دلیل طراحی و ظاهری که دارد افراد را به خوردن بیشتر غذا ترغیب می کند. از این نوع ظروف غذاخوری می توان برای سرو پیش غذاهایی مانند پنیر یا میوه نیز استفاده کرد.

نتیجه گیری

این مقاله در سایت  آقای چینی  به معرفی 6 نمونه از ظروف غذاخوری  چینی و نحوه استفاده از آنها پرداخت. اگر می خواهید ظروف غذاخوری باکیفیت زیاد بخرید، بازدید از فروشگاه آقای چینی را به شما توصیه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *